С голове на 19-годишния М'Байе Нианг и 18-годишния Алесандро Мастали, Милан победи четвъртодивизионния отбор на Монца в контролна среща.

„Росонерите“ излязоха с използваната от новия старши треньор Филипо Индзаги схема на игра 4-3-3 с Нианг, Ел Шаарави и Пацини в предни позиция.

Удар със задна ножица на Фараона излезе в аут, а Пацини бе в засада при добавката след спасяване на удар на Андреа Поли.

Нианг също пропусна отблизо след центриране на Кевин Констант, но французинът реализира дузпа за нарушение срещу Мастали в 69-ата минута. Самият Мастали вкара за 2:0 в 75-ата минута, след като засече топката след страхотна солова акция на Хахим Мастур.

Съставът на Милан: Абиати (46' Агаци), Дзакардо, Бонера (46' Рами), Алекс, Констант, Поли (63' Мастали), Кристанте (76' Модич), Сапонара (76' Бенедичич), Нианг (71' Пинато), Пацини (63' Робиньо), Ел Шаарави (71' Мастур).