Отборът на Валенсия се наложи с 2:1 над Милан в контролна среща състояла се на стадион Местая. „Прилепите“ показаха доста по-съсредоточени изяви на терена, а това закономерно бе увенчано с успех.

Головете за испанците отбелязаха Пако Алкасер и Родриго. Почетното попадение за „росонерите“ бе дело на Кейсуке Хонда.

Срещата се очерта и като дебют на Диего Лопес под рамката на италианците. Както е известно, по-рано Лопес осъществи трансфер от Реал Мадрид. Лопес обаче не направи категоричен мач, след като допусна колебания в доста ситуации.

Валенсия започна силно мача, а домакините поведоха в 18-ата минута. Алкасер получи топката пред наказателното поле и с удар от около 40 метра прехвърли Лопес за 1:0. Преди това Родриго излезе на добра позиция, но ударът му не сполучи.

ВИДЕО С ПОПАДЕНИЕТО - ТУК!

В 28-ата минута Милан върна интригата в мача. Кейсуке Хонда се зае с изпълнението на фаул от около 31-32 метра и с премерен удар възстанови равенството – 1:1.

ВИДЕО ОТ ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ЯПОНЕЦА - ТУК!

Десет минути по-късно обаче „прилепите“ отново излязоха напред в резултата. Родриго навлезе на скорост, измъкна се от опеката на двама бранители и покачи на 2:1.

При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка, а след нея Милан направи опит да изравни, но без резултат.

Испанците имаха претенции за дузпа срещу Родриго, в 74-ата минута, но протестите им не бяха уважени от рефера.

Така мачът завърши с успех 2:1 в полза на Валенсия.