Страхотно воле на Мексес донесе победа с 1:0 за Милан срещу вечния съперник Интер в приятелски мач, игран в китайския град Шенжен. Двубоят бе част от International Champions Cup.

След малко повече от един час игра топката бе центрирана от корнер и от границата на наказателното поле бе посрещната акробатично от Филип Мексес. С десния крак той я заби във вратата на интеристите и предизвика луда радост у своите съотборници и треньора Синиша Михайлович.

Попадението на Мексес напомни много онова, което французинът отбеляза срещу Андерлехт през 2012 година в мач от Шампионската лига. То се оказа единственото в мача и донесе успеха за „росонерите“. Две минути преди края Ночерино от Милан получи червен картон.