Предвождан от неостаряващия Антонио ди Натале Удинезе прекъсна сухата си поредица от 7 поредни мача без победа, при това със стил – 2:1 срещу гостуващия Милан. „Росонерите“ нямаха поражение в 4 последователни двубоя от калчото, но в 32-ия кръг преклониха глава на „Фриули“.

Гостите почти през цялото време изглеждаха като втория по сила тим на терена, като за целия мач отправиха един точен шут, който се превърна и в гол.

От своя страна „черно-белите“ можеха да открият още в първата минута, когато Ди Натале премина през няколко съперници и шутира много добре от десетина метра. Диего Лопес направи страхотно спасяване и изби топката.

Домакините натискаха и натискаха, а малко преди почивката бяха много близо да вкарат. В 44-ата минута Гилерме се извиси при един корнер и с глава стреля опасно покрай десния стълб в аут. В продължението на първата част Лука Антонели от Милан пък се разписа, ала съдията Антонио Дамато отмени попадението заради фаул.

Резултатът бе открит в 58-ата минута, когато при поредния ъглов удар „росонерите“ действаха разконцентрирано и позволиха топката да стигне до Джампиеро Пинци на около 11-12 метра от вратата. Италианецът овладя и с много остър шут по тревата я прати до дясната греда за 1:0.

Четвърт час преди края Удинезе дръпна с още един гол напред. Антонио ди Натале получи пред дъгата с гръб към вратата, обърна се и шутира мощно в долния ляв ъгъл. Диего Лопес изби, ала Гилерме догони кълбото отляво и с остро подаване го насочи на пътя на Агиеманг-Баду, който засече в мрежата.

Милан върна надеждите си за поне точка в 88-ата минута, когато Алесио Черчи получи отдясно и центрира перфектно пред вратарското поле, където с глава Джампаоло Пацини намали резултата, ала това бе всичко, до което момчетата на Филипо Индзаги се добраха.

Така Милан остана 9-и с 43 точки, докато Удинезе изплува до 12-ото място с 38 пункта.