Милан взе първата си победа в Серия А за 2015-та, след 3:1 над Парма.

Новите попълнения Матия Дестро и Салваторе Бочети бяха титуляри за "росонерите", а Жереми Менез вдъхнови своите за победата.

Парма продължава да издъхва в дъното на таблицата, и днес бе друго доказателство за това, че трудно ще се спаси.

Още в 18-та минута, Кристиан Родригес блокира с ръка една топка, и реферът Довери посочи бялата точка. Менес реализира за 1:0, а Дзакардо за малко да направи 2:0 минути по-късно.

Вместо това, Парма изравни, отново от дузпа, в 26-та минута. Ночерино вкара наказателния удар, отсъден за нарушение на Бочети.

Алекс пропусна отличен шанс в 32-та минута, а след това и Дестро не успя да се запише сред голмайсторите.

Диего Лопес имаше две ключови спасявания, срещу Варела и Ночерино.

Милан загуби и Дестро, заради жълт картон, за следващия си двубой, срещу Ювентус.

В 57-та минута Менез вкара за втори път в мача, след отлична контраатака, и даде нова преднина на Милан.

Дзакардо оформи крайното 3:1 в 76-та минута, срещу бившия си тим, в първия си мач за сезона.

Милан има 29 точки след 21 кръга, на осма позиция, докато последният Парма има само девет точки в актива си.