Звездата на Милан Марио Балотели открито демонстрира недоволството си от представянето на отбора напоследък. По време на една от последните тренировки на "росонерите" той открито се издразнил на едно отиграване в атака.

Тогава неназован негов съотборник завършил нескопосано една атака и италианският национал изригнал: "Как по дяволите въобще вкарваме голове, когато играем по този начин напред?"

Балотели получи по-дълга почивка заради участието си на Световното първенство. Той пристигна при "червено-черните" преди няколко дни и участва през второто полувреме на мача с Манчестър Сити, загубен с 1:5.

От известно време се говори, че Балотели се чувства нещастен на "Сан Сиро" и иска да си тръгне, колкото и ръководството да отрича това. Тези негови думи, цитирани от "Гадзета дело спорт" обаче подкрепят тезата, че нападателят не се чувства комфортно при "червено-черните".